AVX Corporation AQ137M200JA7WE
AQ137M200JA7WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ137M200JA7WE
Brief Description
CAP CER 20PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ137M200JA7WE.pdf
Availability of AQ137M200JA7WE
QUANTITY
AQ137M200JA7WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ137M200JA7WE
Internal Part NumberEIS-AQ137M200JA7WE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ137M200JA7WE
Related LinksAQ137M2, AQ137M200JA7WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ137M200JA7WE Details Description
Related parts for AQ137M200JA7WE
IC ADC 10BIT 2.7V 4CH SPI14TSSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 10K SPI 16QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 100V R2H 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf