AVX Corporation AQ137M330JA7ME
AQ137M330JA7ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ137M330JA7ME
Brief Description
CAP CER 33PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ137M330JA7ME.pdf
Availability of AQ137M330JA7ME
QUANTITY
AQ137M330JA7ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ137M330JA7ME
Internal Part NumberEIS-AQ137M330JA7ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ137M330JA7ME
Related LinksAQ137M3, AQ137M330JA7ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ137M330JA7ME Details Description
Related parts for AQ137M330JA7ME
RM 12 REC. 6 POS. W/SOCKET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IDC BOX HEADER, 0.100" 34POS datasheet.pdf