AVX Corporation AQ137M360JA7WE
AQ137M360JA7WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ137M360JA7WE
Brief Description
CAP CER 36PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ137M360JA7WE.pdf
Availability of AQ137M360JA7WE
QUANTITY
AQ137M360JA7WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ137M360JA7WE
Internal Part NumberEIS-AQ137M360JA7WE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ137M360JA7WE
Related LinksAQ137M3, AQ137M360JA7WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ137M360JA7WE Details Description
Related parts for AQ137M360JA7WE
IC COUNTER BINARY SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET 240POS VERT FBDIMM datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 60POS .100 WW AU datasheet.pdf
TRANS FLYBACK LT3748 14UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
IC FPGA 528 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS F R/A ASSY TIN datasheet.pdf