AVX Corporation AQ142M221GAJME
AQ142M221GAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ142M221GAJME
Brief Description
CAP CER 220PF 200V 1111
Datasheet Download
AQ142M221GAJME.pdf
Availability of AQ142M221GAJME
QUANTITY
AQ142M221GAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ142M221GAJME
Internal Part NumberEIS-AQ142M221GAJME
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ142M221GAJME
Related LinksAQ142M2, AQ142M221GAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ142M221GAJME Details Description
Related parts for AQ142M221GAJME
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V AMBER datasheet.pdf
IC BUFFER ZERO DELAY 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 3A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf