AVX Corporation AQ142M221GAJWE
AQ142M221GAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ142M221GAJWE
Brief Description
CAP CER 220PF 200V 1111
Datasheet Download
AQ142M221GAJWE.pdf
Availability of AQ142M221GAJWE
QUANTITY
AQ142M221GAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ142M221GAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ142M221GAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance220pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ142M221GAJWE
Related LinksAQ142M2, AQ142M221GAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ142M221GAJWE Details Description
Related parts for AQ142M221GAJWE
CONN EDGECARD 62POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V Z5U 0603 datasheet.pdf
RES 287 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH LOW SIDE D2PAK datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS TIN datasheet.pdf