AVX Corporation AQ145A332JAJWE
AQ145A332JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ145A332JAJWE
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V 1111
Datasheet Download
AQ145A332JAJWE.pdf
Availability of AQ145A332JAJWE
QUANTITY
AQ145A332JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ145A332JAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ145A332JAJWE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ145A332JAJWE
Related LinksAQ145A3, AQ145A332JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ145A332JAJWE Details Description
Related parts for AQ145A332JAJWE
IC REG BOOST ADJ 1.8A SYNC 10SON datasheet.pdf
RES MO 1W 18.2K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 12-24BIT DE LATCH 56-TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 2CH 250KSPS 10MSOP datasheet.pdf
IC INVERT HEX SCHM TRIG 14-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 160UH 230MA 6.4 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
PLUG INLINE 12PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 240VAC datasheet.pdf