AVX Corporation AQ145C393KAJME\500
AQ145C393KAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ145C393KAJME\500
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V 1111
Datasheet Download
AQ145C393KAJME\500.pdf
Availability of AQ145C393KAJME\500
QUANTITY
AQ145C393KAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ145C393KAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ145C393KAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ145C393KAJME\500
Related LinksAQ145C393, AQ145C393KAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ145C393KAJME\500 Details Description
Related parts for AQ145C393KAJME\500
BATTERY PACK 9.6V 180MAH NICAD datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
SUPPORT TUBE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf