AVX Corporation AQ145M102KAJBE
AQ145M102KAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ145M102KAJBE
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V 1111
Datasheet Download
AQ145M102KAJBE.pdf
Availability of AQ145M102KAJBE
QUANTITY
AQ145M102KAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ145M102KAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ145M102KAJBE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ145M102KAJBE
Related LinksAQ145M1, AQ145M102KAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ145M102KAJBE Details Description
Related parts for AQ145M102KAJBE
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADR VERT .100 100POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf