AVX Corporation AQ147A220FAJWE
AQ147A220FAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147A220FAJWE
Brief Description
CAP CER 22PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147A220FAJWE.pdf
Availability of AQ147A220FAJWE
QUANTITY
AQ147A220FAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147A220FAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147A220FAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147A220FAJWE
Related LinksAQ147A2, AQ147A220FAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147A220FAJWE Details Description
Related parts for AQ147A220FAJWE
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC PWR SW USB 2.9A 1CH 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 57K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf