AVX Corporation AQ147A3R3BAJME
AQ147A3R3BAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147A3R3BAJME
Brief Description
CAP CER 3.3PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147A3R3BAJME.pdf
Availability of AQ147A3R3BAJME
QUANTITY
AQ147A3R3BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147A3R3BAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147A3R3BAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147A3R3BAJME
Related LinksAQ147A3, AQ147A3R3BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147A3R3BAJME Details Description
Related parts for AQ147A3R3BAJME
CONN 20 POS IDC SOCKET GOLD POL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM FEMALE 22-18AWG GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
ATCA ADVANCEDMC B+ PEG CON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LCK SCW MNT 1 1/16" datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS PNL MNT PIN datasheet.pdf