ITT Cannon, LLC CA3106E22-19PWBF80
CA3106E22-19PWBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-19PWBF80
Brief Description
CONN PLUG 14POS INLINE PIN
Datasheet Download
CA3106E22-19PWBF80.pdf
Availability of CA3106E22-19PWBF80
QUANTITY
CA3106E22-19PWBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-19PWBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-19PWBF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-19PWBF80
Related LinksCA3106E22, CA3106E22-19PWBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-19PWBF80 Details Description
Related parts for CA3106E22-19PWBF80
CONN MAG-MATE POKE-IN STRIP datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/18/90 3.2SN BK BX datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 3.4V 4-USPN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf