AVX Corporation AQ147M0R3BAJBE
AQ147M0R3BAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M0R3BAJBE
Brief Description
CAP CER 0.30PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M0R3BAJBE.pdf
Availability of AQ147M0R3BAJBE
QUANTITY
AQ147M0R3BAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M0R3BAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ147M0R3BAJBE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M0R3BAJBE
Related LinksAQ147M0, AQ147M0R3BAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M0R3BAJBE Details Description
Related parts for AQ147M0R3BAJBE
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 180A TO-220AB datasheet.pdf
LED RGB 8SMD datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FSMA SIMPLEX datasheet.pdf
IC INDCT LOAD DRVR INDUST SOT23 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-56V 600MA datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP TRIM 1.5-10PF 3KV CHASS MNT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
5.6UF 250V 9.53X23.81 AXI datasheet.pdf