AVX Corporation AQ147M1R8CAJME\500
AQ147M1R8CAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M1R8CAJME\500
Brief Description
CAP CER 1.8PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M1R8CAJME\500.pdf
Availability of AQ147M1R8CAJME\500
QUANTITY
AQ147M1R8CAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M1R8CAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ147M1R8CAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M1R8CAJME\500
Related LinksAQ147M1R8, AQ147M1R8CAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M1R8CAJME\500 Details Description
Related parts for AQ147M1R8CAJME\500
FIXED IND 390UH 280MA 2.94 OHM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W AB 10uMAX datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 250KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.05% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SCR 400V 40A LOW TQ TO220 datasheet.pdf
PIN CONTACT NIC AT KIT datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf