AVX Corporation AQ147M200FAJBE
AQ147M200FAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M200FAJBE
Brief Description
CAP CER 20PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M200FAJBE.pdf
Availability of AQ147M200FAJBE
QUANTITY
AQ147M200FAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M200FAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ147M200FAJBE
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M200FAJBE
Related LinksAQ147M2, AQ147M200FAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M200FAJBE Details Description
Related parts for AQ147M200FAJBE
IC Z8 GP MCU 16K OTP 20DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
I/O BLOCK 8PORT M12 PNP datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 40POS datasheet.pdf
CABLE CLIP FOR .375-.437 FLEX datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 56 OHM 20SOIC datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf