AVX Corporation AQ147M200FAJME
AQ147M200FAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M200FAJME
Brief Description
CAP CER 20PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M200FAJME.pdf
Availability of AQ147M200FAJME
QUANTITY
AQ147M200FAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M200FAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M200FAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M200FAJME
Related LinksAQ147M2, AQ147M200FAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M200FAJME Details Description
Related parts for AQ147M200FAJME
FIXED IND 1.2UH 14.2A 2.24 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 16A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
APPLIANCE INLET FLTR 2A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.3A 31.2 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 44NH 840MA 210 MOHM datasheet.pdf