AVX Corporation AQ147M200JAJWE
AQ147M200JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M200JAJWE
Brief Description
CAP CER 20PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M200JAJWE.pdf
Availability of AQ147M200JAJWE
QUANTITY
AQ147M200JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M200JAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M200JAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M200JAJWE
Related LinksAQ147M2, AQ147M200JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M200JAJWE Details Description
Related parts for AQ147M200JAJWE
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf