AVX Corporation AQ147M2R0BAJME
AQ147M2R0BAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M2R0BAJME
Brief Description
CAP CER 2PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M2R0BAJME.pdf
Availability of AQ147M2R0BAJME
QUANTITY
AQ147M2R0BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M2R0BAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M2R0BAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M2R0BAJME
Related LinksAQ147M2, AQ147M2R0BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M2R0BAJME Details Description
Related parts for AQ147M2R0BAJME
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC UP-PROG CLK MULTIPLR 100TQFP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 2.35"L X 1.6"W datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 48POS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf