AVX Corporation AQ147M300GAJWE
AQ147M300GAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M300GAJWE
Brief Description
CAP CER 30PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M300GAJWE.pdf
Availability of AQ147M300GAJWE
QUANTITY
AQ147M300GAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M300GAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M300GAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M300GAJWE
Related LinksAQ147M3, AQ147M300GAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M300GAJWE Details Description
Related parts for AQ147M300GAJWE
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D618SL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
IC INTERFACE SOCKET XLP 28-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN UMC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
LAMP 5MM YELLOW 590NM CLR datasheet.pdf