AVX Corporation AQ147M350FAJWE
AQ147M350FAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M350FAJWE
Brief Description
CAP CER 35PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M350FAJWE.pdf
Availability of AQ147M350FAJWE
QUANTITY
AQ147M350FAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M350FAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M350FAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance35pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M350FAJWE
Related LinksAQ147M3, AQ147M350FAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M350FAJWE Details Description
Related parts for AQ147M350FAJWE
DIP CABLE - HDM10H/AE10M/HDM10H datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf