AVX Corporation AQ147M360JAJBE\1K
AQ147M360JAJBE\1K picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M360JAJBE\1K
Brief Description
CAP CER 36PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M360JAJBE\1K.pdf
Availability of AQ147M360JAJBE\1K
QUANTITY
AQ147M360JAJBE\1K Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M360JAJBE\1K
Internal Part NumberEIS-AQ147M360JAJBE\1K
Standard Package1,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M360JAJBE\1K
Related LinksAQ147M36, AQ147M360JAJBE\1K Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M360JAJBE\1K Details Description
Related parts for AQ147M360JAJBE\1K
FUSE GLASS 9A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
THIN FILM BANDPASS 5GHZ datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS CABLE SKT datasheet.pdf