AVX Corporation AQ147M3R6CAJME
AQ147M3R6CAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M3R6CAJME
Brief Description
CAP CER 3.6PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M3R6CAJME.pdf
Availability of AQ147M3R6CAJME
QUANTITY
AQ147M3R6CAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M3R6CAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M3R6CAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M3R6CAJME
Related LinksAQ147M3, AQ147M3R6CAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M3R6CAJME Details Description
Related parts for AQ147M3R6CAJME
DC/DC CONVERTER 12V 20W datasheet.pdf
CONN SPRING 33POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 7.87"L X 4.17"W datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT 1.5X2.2 MM THD datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 52POS DUAL PCB datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.3PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf