AVX Corporation AQ147M3R9BAJBE
AQ147M3R9BAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M3R9BAJBE
Brief Description
CAP CER 3.9PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M3R9BAJBE.pdf
Availability of AQ147M3R9BAJBE
QUANTITY
AQ147M3R9BAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M3R9BAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ147M3R9BAJBE
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M3R9BAJBE
Related LinksAQ147M3, AQ147M3R9BAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M3R9BAJBE Details Description
Related parts for AQ147M3R9BAJBE
HANDLE RND .187"DIA 1.00"H BRASS datasheet.pdf
CONN HOUSING 34POS 2MM W/KEY datasheet.pdf
IC DUAL HOTSWAP PWR CONT 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 126 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf