AVX Corporation AQ147M4R7CAJME\500
AQ147M4R7CAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M4R7CAJME\500
Brief Description
CAP CER 4.7PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M4R7CAJME\500.pdf
Availability of AQ147M4R7CAJME\500
QUANTITY
AQ147M4R7CAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M4R7CAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ147M4R7CAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M4R7CAJME\500
Related LinksAQ147M4R7, AQ147M4R7CAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M4R7CAJME\500 Details Description
Related parts for AQ147M4R7CAJME\500
JUMPER-H2730TR/C2016V/H2730TR 6" datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 3.08V SOT143-4 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
.050 QF PCB HEADER ASSY 533026AG datasheet.pdf
MICRO 21C P /11 10CR 72" datasheet.pdf
MICRO 21C S 10" RBW JACKP NI datasheet.pdf