AVX Corporation AQ147M5R6CAJME
AQ147M5R6CAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M5R6CAJME
Brief Description
CAP CER 5.6PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M5R6CAJME.pdf
Availability of AQ147M5R6CAJME
QUANTITY
AQ147M5R6CAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M5R6CAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M5R6CAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M5R6CAJME
Related LinksAQ147M5, AQ147M5R6CAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M5R6CAJME Details Description
Related parts for AQ147M5R6CAJME
RES SMD 348K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PILOT LIGHT 12V INCAND ROUND GRN datasheet.pdf
FITTING SNAP ON FP HORIZ OFWHITE datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 20-PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.3A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 49VFBGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
WHITE POLY 1.5X.75" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf