AVX Corporation AQ147M6R2BAJME\500
AQ147M6R2BAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M6R2BAJME\500
Brief Description
CAP CER 6.2PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M6R2BAJME\500.pdf
Availability of AQ147M6R2BAJME\500
QUANTITY
AQ147M6R2BAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M6R2BAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ147M6R2BAJME\500
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M6R2BAJME\500
Related LinksAQ147M6R2, AQ147M6R2BAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M6R2BAJME\500 Details Description
Related parts for AQ147M6R2BAJME\500
CONN HEADER 26PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 2KW datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 22AWG 5000' datasheet.pdf
CONN SOCKET TYPE A 110POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
TRANSFORMER GATE DRV MAGN TOROID datasheet.pdf
13+13 DIL VERT SHRD PIN HDR datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C/SRL 16TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO220AB datasheet.pdf
220UF 100V 16X44.5 85C AXI datasheet.pdf