AVX Corporation AQ147M750FAJME\1K
AQ147M750FAJME\1K picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M750FAJME\1K
Brief Description
CAP CER 75PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M750FAJME\1K.pdf
Availability of AQ147M750FAJME\1K
QUANTITY
AQ147M750FAJME\1K Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M750FAJME\1K
Internal Part NumberEIS-AQ147M750FAJME\1K
Standard Package1,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M750FAJME\1K
Related LinksAQ147M75, AQ147M750FAJME\1K Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M750FAJME\1K Details Description
Related parts for AQ147M750FAJME\1K
CAP CER 390PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN FMALE M12 3POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 5V 6A 30W PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR DRV8841 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADA4851-4YRU datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf