AVX Corporation AQ147M750GAJME\250
AQ147M750GAJME\250 picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M750GAJME\250
Brief Description
CAP CER 75PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M750GAJME\250.pdf
Availability of AQ147M750GAJME\250
QUANTITY
AQ147M750GAJME\250 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M750GAJME\250
Internal Part NumberEIS-AQ147M750GAJME\250
Standard Package250
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M750GAJME\250
Related LinksAQ147M750, AQ147M750GAJME\250 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M750GAJME\250 Details Description
Related parts for AQ147M750GAJME\250
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3POS 6A NONSH 125V datasheet.pdf
CBL 10POS 0.5MM JMPR TYPE A 3" datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A SMC datasheet.pdf
CAP FILM 430UF 10% 1.3KVDC SCREW datasheet.pdf
IC GATE XOR/XNOR 13DBPS 16CQFN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf