United Chemi-Con TND23G-431KB00AAA0
TND23G-431KB00AAA0 picture photo
Mfg. Part Number
TND23G-431KB00AAA0
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 387V 6.5KA DISC 23MM
Datasheet Download
TND23G-431KB00AAA0.pdf
Availability of TND23G-431KB00AAA0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TND23G-431KB00AAA0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TND23G-431KB00AAA0
Internal Part NumberEIS-TND23G-431KB00AAA0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesG
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge6.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts350VDC
Energy140J
Package / CaseDisc 23mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TND23G-431KB00AAA0
Related LinksTND23G-43, TND23G-431KB00AAA0 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
TND23G-431KB00AAA0 Details Description
Related parts for TND23G-431KB00AAA0
IC FLASH 1MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
CONV DC-DC 240W 48VIN 12VOUT SGL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 277V datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/16/180G 3.2 BK datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 500MW SOD123 datasheet.pdf