AVX Corporation AQ147M820GAJME\500
AQ147M820GAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M820GAJME\500
Brief Description
CAP CER 82PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M820GAJME\500.pdf
Availability of AQ147M820GAJME\500
QUANTITY
AQ147M820GAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M820GAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ147M820GAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M820GAJME\500
Related LinksAQ147M820, AQ147M820GAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M820GAJME\500 Details Description
Related parts for AQ147M820GAJME\500
DIODE GEN PURP 1.2KV 40A DO203AB datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC 12 BIT DAC P/O 20-SOIC datasheet.pdf
ELOSTD M5300Y55 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf