AVX Corporation AQ147M820JAJWE
AQ147M820JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M820JAJWE
Brief Description
CAP CER 82PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M820JAJWE.pdf
Availability of AQ147M820JAJWE
QUANTITY
AQ147M820JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M820JAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M820JAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M820JAJWE
Related LinksAQ147M8, AQ147M820JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M820JAJWE Details Description
Related parts for AQ147M820JAJWE
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT UNI SOT23W datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 2POS PCB TIN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 69A TO-247 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf