AVX Corporation AQ14EA681GAJWE
AQ14EA681GAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ14EA681GAJWE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Datasheet Download
AQ14EA681GAJWE.pdf
Availability of AQ14EA681GAJWE
QUANTITY
AQ14EA681GAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ14EA681GAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ14EA681GAJWE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ14EA681GAJWE
Related LinksAQ14EA6, AQ14EA681GAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ14EA681GAJWE Details Description
Related parts for AQ14EA681GAJWE
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON CYLINDRICAL GREEN datasheet.pdf
CONN FFC TOP 15POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPDT MED SEC 12MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf