AVX Corporation AQ14EM681GATWE
AQ14EM681GATWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ14EM681GATWE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Datasheet Download
AQ14EM681GATWE.pdf
Availability of AQ14EM681GATWE
QUANTITY
AQ14EM681GATWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ14EM681GATWE
Internal Part NumberEIS-AQ14EM681GATWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ14EM681GATWE
Related LinksAQ14EM6, AQ14EM681GATWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ14EM681GATWE Details Description
Related parts for AQ14EM681GATWE
TRANS 2PNP PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 4.50V SOT-143 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 2A SOD57 datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.175W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
NON-SILICONE PUTTY 6 W/MK 1LB datasheet.pdf