Delta Electronics DRP012V015W1AZ
DRP012V015W1AZ picture photo
Mfg. Part Number
DRP012V015W1AZ
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 12V 15W
Datasheet Download
DRP012V015W1AZ.pdf
Availability of DRP012V015W1AZ
QUANTITY
DRP012V015W1AZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DRP012V015W1AZ
Internal Part NumberEIS-DRP012V015W1AZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDRP0yyVyyyW1yy, DRR-y0A ATEX Cert
DRP012V0xxW1Ax CB Test Cert
DRP012V015W1Ax EC Declaration of Conformity
DRP012V015/030W1xx CSA Certificate
DRP0yyVyyyW1yy Hazloc Cert
DRP012V015/030W1xx TUV Cert
Standard Power Supplies UL Cert
Product Training ModulesCliQ and CliQ II Series: DIN Rail Power Supplies
Featured ProductCliQ Series
Power Management Solutions
3D ModelDRP012V015W1Ax.stp
2D DrawingDRP012V015W1Ax.dxf
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesCliQ
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)15W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation4kV (4000V)
Efficiency84%
Operating Temperature-20°C ~ 75°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, Universal Input
Mounting TypeDIN Rail
Size / Dimension3.94" L x 1.26" W x 3.94" H (100.0mm x 32.0mm x 100.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalscCSAus, CE, cULus, cURus
Power (Watts) - Max15W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DRP012V015W1AZ
Related LinksDRP012V, DRP012V015W1AZ Datasheet, Delta Electronics Distributor
DRP012V015W1AZ Details Description
Related parts for DRP012V015W1AZ
IC OPAMP GP 14MHZ 16SO datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM SOT883 datasheet.pdf
QKE HEADER datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS PRESS datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -38DB datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 36MM datasheet.pdf
IC FPGA SOC 90K LUTS 484FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
RING LIGHT RED OD 70MM datasheet.pdf