AVX Corporation AQ14EM681JAJWE
AQ14EM681JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ14EM681JAJWE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Datasheet Download
AQ14EM681JAJWE.pdf
Availability of AQ14EM681JAJWE
QUANTITY
AQ14EM681JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ14EM681JAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ14EM681JAJWE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ14EM681JAJWE
Related LinksAQ14EM6, AQ14EM681JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ14EM681JAJWE Details Description
Related parts for AQ14EM681JAJWE
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 75MHZ 86TSOP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 88POS TYPE F VERT datasheet.pdf
CAP CER 5PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IB 12X-12X CBL ASY JKSCRW - 3M datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf