Panasonic Electric Works AQR40A2-S-Z18/28VDC
AQR40A2-S-Z18/28VDC picture photo
Mfg. Part Number
AQR40A2-S-Z18/28VDC
Brief Description
SSR ZC 40A 75-250VAC 18-28VDC
Datasheet Download
AQR40A2-S-Z18/28VDC.pdf
Availability of AQR40A2-S-Z18/28VDC
QUANTITY
AQR40A2-S-Z18/28VDC Order Process
Ship out your order
Specifications of AQR40A2-S-Z18/28VDC
Internal Part NumberEIS-AQR40A2-S-Z18/28VDC
On-State Resistance-
Load Current40A
Voltage - Input18 ~ 28VDC
Voltage - Load75 ~ 250 V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQR40A2-S-Z18/28VDC
Related LinksAQR40A2-S, AQR40A2-S-Z18/28VDC Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AQR40A2-S-Z18/28VDC Details Description
Related parts for AQR40A2-S-Z18/28VDC
IC FPGA 113 I/O 144HQFP datasheet.pdf
BBOARD XP PHEN 1/16"4.50X17.00" datasheet.pdf
IC 8STAGE SHIFT/STORE BUS 16SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf