Panasonic Electric Works ARN10A12
ARN10A12 picture photo
Mfg. Part Number
ARN10A12
Manufacturer
Product Category
Signal Relays, Up to 2 Amps
Brief Description
RELAY RF SPDT 12V
Datasheet Download
ARN10A12.pdf
Availability of ARN10A12
QUANTITY
ARN10A12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ARN10A12
Internal Part NumberEIS-ARN10A12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package50
Category Relays
FamilySignal Relays, Up to 2 Amps
SeriesARN
PackagingTray
Relay TypeRF
Coil TypeNon Latching
Coil Current26.7mA
Coil Voltage12VDC
Contact FormSPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current)-
Switching Voltage-
Turn On Voltage (Max)9 VDC
Turn Off Voltage (Min)1.2 VDC
Operate Time5ms
Release Time5ms
FeaturesSealed - Flux Protection
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Contact MaterialGold Plating
Coil Power320 mW
Coil Resistance450 Ohms
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARN10A12
Related LinksARN1, ARN10A12 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARN10A12 Details Description
Related parts for ARN10A12
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SOT23-5 datasheet.pdf
THERMISTOR 2252 OHM +/-0.10 C datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 650MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
TOOLING WASHER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf