Panasonic Electric Works ARN10A24X
ARN10A24X picture photo
Mfg. Part Number
ARN10A24X
Manufacturer
Product Category
Signal Relays, Up to 2 Amps
Brief Description
RELAY RF SPDT 24V
Datasheet Download
ARN10A24X.pdf
Availability of ARN10A24X
QUANTITY
ARN10A24X Order Process
Ship out your order
Specifications of ARN10A24X
Internal Part NumberEIS-ARN10A24X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package400
Category Relays
FamilySignal Relays, Up to 2 Amps
SeriesARN
PackagingTape & Reel (TR)
Relay TypeRF
Coil TypeNon Latching
Coil Current13.3mA
Coil Voltage24VDC
Contact FormSPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current)-
Switching Voltage-
Turn On Voltage (Max)18 VDC
Turn Off Voltage (Min)2.4 VDC
Operate Time5ms
Release Time5ms
FeaturesSealed - Flux Protection
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Contact MaterialGold Plating
Coil Power320 mW
Coil Resistance1.8 kOhms
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARN10A24X
Related LinksARN1, ARN10A24X Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARN10A24X Details Description
Related parts for ARN10A24X
TERM BLOCK HDR 28POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 2.8KHZ BRACKET datasheet.pdf
CONN HEADR 44POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 120V 0.1A SOT323-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 1.58 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO SET S2B 10MW PCB ANT datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf