Panasonic Electric Works ARN12A24Z
ARN12A24Z picture photo
Mfg. Part Number
ARN12A24Z
Brief Description
RELAY RF SPDT 24V
Datasheet Download
ARN12A24Z.pdf
Availability of ARN12A24Z
QUANTITY
ARN12A24Z Order Process
Ship out your order
Specifications of ARN12A24Z
Internal Part NumberEIS-ARN12A24Z
Relay TypeRF
Coil TypeLatching, Dual Coil
Coil Current16.7mA
Coil Voltage24VDC
Switching Voltage-
Turn On Voltage (Max)18 VDC
Turn Off Voltage (Min)-
Contact MaterialGold Plating
Coil Power400 mW
Coil Resistance1.44 kOhms
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARN12A24Z
Related LinksARN1, ARN12A24Z Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARN12A24Z Details Description
Related parts for ARN12A24Z
DIODE MODULE 1.2KV 91A SOT227B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF X5U RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf