Panasonic Electric Works ARV10N4H
ARV10N4H picture photo
Mfg. Part Number
ARV10N4H
Manufacturer
Product Category
RF Switches
Brief Description
RV COAXIAL SWITCH
Datasheet Download
ARV10N4H.pdf
Availability of ARV10N4H
QUANTITY
ARV10N4H Order Process
Ship out your order
Specifications of ARV10N4H
Internal Part NumberEIS-ARV10N4H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package5
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Switches
Series-
PackagingBulk
Frequency - LowerDC
Frequency - Upper8GHz
Isolation @ Frequency60dB (min) @ 8GHz
Insertion Loss @ Frequency0.4dB (max) @ 8GHz
IIP3-
TopologyReflective
CircuitSPDT
P1dB-
Features-
Impedance50 Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage - Supply4.5V
RF TypeGeneral Purpose
Package / CaseModule, Pin Contacts
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARV10N4H
Related LinksARV1, ARV10N4H Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARV10N4H Details Description
Related parts for ARV10N4H
RES SMD 140 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf