Panasonic Electric Works ARV12N12
ARV12N12 picture photo
Mfg. Part Number
ARV12N12
Brief Description
RV COAX SW 8GHZ 12V
Datasheet Download
ARV12N12.pdf
Availability of ARV12N12
QUANTITY
ARV12N12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ARV12N12
Internal Part NumberEIS-ARV12N12
Frequency - LowerDC
Frequency - Upper8GHz
Isolation @ Frequency60dB (min) @ 8GHz
Insertion Loss @ Frequency0.4dB (max) @ 8GHz
Features-
Impedance50 Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage - Supply12V
RF TypeGeneral Purpose
Package / CaseModule, Pin Contacts
Supplier Device PackageModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ARV12N12
Related LinksARV1, ARV12N12 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ARV12N12 Details Description
Related parts for ARV12N12
CONN RECEPT CPC 37POS STD SER 1 datasheet.pdf
IC SW QUAD ANLG ESD SPST 16-QSOP datasheet.pdf
VARISTOR 389V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
HEATSHRNK POLY Q2F 1/8" BLK 500' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
ANT PHANTOM SB 902-928MHZ BK datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM .5W 86DB datasheet.pdf
CRYSTAL 24.5760 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf