PUI Audio, Inc. AS05004PR-2-R
AS05004PR-2-R picture photo
Mfg. Part Number
AS05004PR-2-R
Manufacturer
Product Category
Speakers
Brief Description
SPEAKER 4OHM 1.5W 85DB 50MM
Datasheet Download
AS05004PR-2-R.pdf
Availability of AS05004PR-2-R
QUANTITY
AS05004PR-2-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AS05004PR-2-R
Internal Part NumberEIS-AS05004PR-2-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAS05004PR-2-R.igs
Standard Package100
Category Audio Products
FamilySpeakers
SeriesAS
TypeMagnetic
Frequency Range800Hz ~ 5kHz
Impedance4 Ohm
Sound Pressure Level85dB
Power - Rated1.5W
Power - Max3W
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePaper
Material - MagnetN35
TerminationSolder Eyelet(s)
Size / Dimension50.00mm Dia
Height10.60mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS05004PR-2-R
Related LinksAS0500, AS05004PR-2-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AS05004PR-2-R Details Description
Related parts for AS05004PR-2-R
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MPU SUPRVISRY CIRC 3.3V 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST DIM GRN TRANSP datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
M805 4C 4#16 SKT RECP OM datasheet.pdf
Single-Supply 42 V System Difference Amplifier IC datasheet.pdf