PUI Audio, Inc. AS05004PS-R
AS05004PS-R picture photo
Mfg. Part Number
AS05004PS-R
Brief Description
SPEAKER 4OHM 3W 84DB 57MM
Datasheet Download
AS05004PS-R.pdf
Availability of AS05004PS-R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AS05004PS-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AS05004PS-R
Internal Part NumberEIS-AS05004PS-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Audio Products
FamilySpeakers
SeriesAS
TypeMagnetic
Frequency Range200Hz ~ 20kHz
Impedance4 Ohm
Sound Pressure Level84dB
Power - Rated3W
Power - Max5W
Port LocationTop
ShapeRound, Square Frame
Material - ConePaper
Material - MagnetFerrite
TerminationSolder Eyelet(s)
Size / Dimension57.00mm L x 57.00mm W
Height41.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS05004PS-R
Related LinksAS050, AS05004PS-R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
AS05004PS-R Details Description
Related parts for AS05004PS-R
DIODE ZENER 18V 2W DO204AL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW LLDS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC PB ON/OFF CONTROLLER TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 430PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 2W 4318 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 51 OHM 0404 datasheet.pdf