Schurter AS168X-CB1F050
AS168X-CB1F050 picture photo
Mfg. Part Number
AS168X-CB1F050
Brief Description
CIR BRKR THRMMAG 5A 480VAC 65VDC
Datasheet Download
AS168X-CB1F050.pdf
Availability of AS168X-CB1F050
QUANTITY
AS168X-CB1F050 Order Process
Ship out your order
Specifications of AS168X-CB1F050
Internal Part NumberEIS-AS168X-CB1F050
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating5A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS168X-CB1F050
Related LinksAS168X-, AS168X-CB1F050 Datasheet, Schurter Distributor
AS168X-CB1F050 Details Description
Related parts for AS168X-CB1F050
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
SCR NON-ISOLATED 1KV 55A TO218AB datasheet.pdf
IC BINARY COUNTER UP/DOWN 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
AB 12C 12#16 PIN PLUG datasheet.pdf
ACB 2C 2#12 PIN PLUG RTAN datasheet.pdf
+5 V Powered CMOS RS-232 Drivers/Receivers IC datasheet.pdf