Schurter AS168X-CB2DH100
AS168X-CB2DH100 picture photo
Mfg. Part Number
AS168X-CB2DH100
Brief Description
CIR BRKR 10A 480VAC 65VDC
Datasheet Download
AS168X-CB2DH100.pdf
Availability of AS168X-CB2DH100
QUANTITY
AS168X-CB2DH100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AS168X-CB2DH100
Internal Part NumberEIS-AS168X-CB2DH100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package5
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS168X-CB2DH100
Related LinksAS168X-, AS168X-CB2DH100 Datasheet, Schurter Distributor
AS168X-CB2DH100 Details Description
Related parts for AS168X-CB2DH100
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC VCXO 12.288MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 3POS M8 PLUG-WIRE 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H datasheet.pdf