Alliance Memory, Inc. AS4C128M8D3-12BINTR
AS4C128M8D3-12BINTR picture photo
Mfg. Part Number
AS4C128M8D3-12BINTR
Brief Description
IC SDRAM DDR3 128M X 8 78-FBGA
Datasheet Download
AS4C128M8D3-12BINTR.pdf
Availability of AS4C128M8D3-12BINTR
QUANTITY
AS4C128M8D3-12BINTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS4C128M8D3-12BINTR
Internal Part NumberEIS-AS4C128M8D3-12BINTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size1G (128M x 8)
Speed800MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Package / Case78-TFBGA
Supplier Device Package78-FBGA (8x10.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS4C128M8D3-12BINTR
Related LinksAS4C128M8, AS4C128M8D3-12BINTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS4C128M8D3-12BINTR Details Description
Related parts for AS4C128M8D3-12BINTR
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 6KB QZROM 20LSSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=150M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 5W SMBJ datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC P600 datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 81.2VC DO214AA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
TERM BLK 40A 600V 2CIRC RAIL MNT datasheet.pdf