Alliance Memory, Inc. AS4C4M16D1A-5TIN
AS4C4M16D1A-5TIN picture photo
Mfg. Part Number
AS4C4M16D1A-5TIN
Brief Description
IC SDRAM 4M X 16 2.5V 66TSOP
Datasheet Download
AS4C4M16D1A-5TIN.pdf
Availability of AS4C4M16D1A-5TIN
QUANTITY
AS4C4M16D1A-5TIN Order Process
Ship out your order
Specifications of AS4C4M16D1A-5TIN
Internal Part NumberEIS-AS4C4M16D1A-5TIN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package108
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size64M (4M x 16)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS4C4M16D1A-5TIN
Related LinksAS4C4M16, AS4C4M16D1A-5TIN Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS4C4M16D1A-5TIN Details Description
Related parts for AS4C4M16D1A-5TIN
IC SYNTHESIZER VCO 24LFCSP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 40V 5A TO220AB datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1.2 UNF 5V MINI datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 250MW 2DFN datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT BROADBAND SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 300VAC AXIAL datasheet.pdf