Alliance Memory, Inc. AS6C4008A-55ZINTR
AS6C4008A-55ZINTR picture photo
Mfg. Part Number
AS6C4008A-55ZINTR
Brief Description
IC SRAM 4M 512KX8 32TSOP
Datasheet Download
AS6C4008A-55ZINTR.pdf
Availability of AS6C4008A-55ZINTR
QUANTITY
AS6C4008A-55ZINTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS6C4008A-55ZINTR
Internal Part NumberEIS-AS6C4008A-55ZINTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (512K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-SOIC (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS6C4008A-55ZINTR
Related LinksAS6C4008, AS6C4008A-55ZINTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS6C4008A-55ZINTR Details Description
Related parts for AS6C4008A-55ZINTR
RES 133 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
34 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
IC MCU 256KB RAM 128TQFP datasheet.pdf
LENS datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
COAX CABLE-HIGH PERFO datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf