Sullins Connector Solutions SBH51-LPPE-D46-ST-BK
SBH51-LPPE-D46-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH51-LPPE-D46-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 92POS 1MM VERT GOLD
Datasheet Download
SBH51-LPPE-D46-ST-BK.pdf
Availability of SBH51-LPPE-D46-ST-BK
QUANTITY
SBH51-LPPE-D46-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH51-LPPE-D46-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SBH51-LPPE-D46-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package12
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions92
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH51-LPPE-D46-ST-BK
Related LinksSBH51-LPPE, SBH51-LPPE-D46-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH51-LPPE-D46-ST-BK Details Description
Related parts for SBH51-LPPE-D46-ST-BK
DIODE SCHOTTKY 20V 1A POWERMITE datasheet.pdf
FUSE INDUST 630A 550V BS IEC datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX 127UM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
RES 5.1M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf