Alliance Memory, Inc. AS7C1025B-15JINTR
AS7C1025B-15JINTR picture photo
Mfg. Part Number
AS7C1025B-15JINTR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 1M 128X8 5.0V 32-SOJ
Datasheet Download
AS7C1025B-15JINTR.pdf
Availability of AS7C1025B-15JINTR
QUANTITY
AS7C1025B-15JINTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS7C1025B-15JINTR
Internal Part NumberEIS-AS7C1025B-15JINTR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (128K x 8)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package32-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS7C1025B-15JINTR
Related LinksAS7C1025, AS7C1025B-15JINTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS7C1025B-15JINTR Details Description
Related parts for AS7C1025B-15JINTR
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 160QFP datasheet.pdf
LABEL LSR POLY SIL 1.50 X 0.50" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 2 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE USB-A TO MICRO USB-B 2M datasheet.pdf
LED ASSY PNL 5MM BLU WATER CLR datasheet.pdf