Alliance Memory, Inc. AS7C31025B-15JCNTR
AS7C31025B-15JCNTR picture photo
Mfg. Part Number
AS7C31025B-15JCNTR
Brief Description
IC SRAM 1M 128X8 3.3V 32-SOJ
Datasheet Download
AS7C31025B-15JCNTR.pdf
Availability of AS7C31025B-15JCNTR
QUANTITY
AS7C31025B-15JCNTR Order Process
Ship out your order
Specifications of AS7C31025B-15JCNTR
Internal Part NumberEIS-AS7C31025B-15JCNTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size1M (128K x 8)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package32-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS7C31025B-15JCNTR
Related LinksAS7C31025, AS7C31025B-15JCNTR Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS7C31025B-15JCNTR Details Description
Related parts for AS7C31025B-15JCNTR
MODULE PLUG REWIRE CABLE RA 4POS datasheet.pdf
RES SMD 12.5K OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 18DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DSUB 8W8 F SOD FLOA G50 CAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 61.9 OHM 1% 5W datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 17.4UH T38 datasheet.pdf